پایگاه خبری خوزنا

کد خبر 63
۳۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۲
اندازه متن
مدیر پایگاه میراث فرهنگی و پژوهشی شوش خبر داد

تهیه مدارک ثبتی 57 تپه تاریخی شوش

مدیر پایگاه میراث فرهنگی و پژوهشی شوش گفت: شناسایی و تهیه مدارک ثبتی 57 تپه تاریخی در اطراف شوش توسط کارشناسان پایگاه میراث فرهنگی شوش انجام شد.

به گزارش خوزنا به نقل از ایسنا؛ محمدحسین ارسطوزاده اظهار کرد: شناسایی و تهیه مدارک ثبتی 57 تپه تاریخی در اطراف شوش به منظور مستندنگاری و ثبت محوطه‌های تاریخی اطراف شوش، نقشه‌برداری و تهیه مدارک ثبتی لازم توسط کارشناسان پایگاه میراث فرهنگی شوش انجام شده است.

وی بیان کرد: در این پروسه علاوه بر تهیه مدارک و مستندنگاری، نشانه‌گذاری محوطه‌های تاریخی برای پیش‌گیری از تخریب‌های ناآگاهانه انجام و در ادامه این برنامه پایگاه اطلاعات در نرم‌افزار سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی (GIS) ایجاد می‌شود.

مدیر پایگاه پژوهشی و پژوهشی شوش افزود: با وجود چنین پایگاه اطلاعاتی، انجام تحلیل‌های پایه و پیشرفته مانند تحلیل سه بعدی و اگوی استقراری امکان‌پذیر خواهد بود.

وی گفت: ایجاد مدل‌های سه بعدی از تمام محوطه‌های نقشه‌برداری شده این امکان را بوجود خواهد آورد تا اطلاعات وضعیت آنها به صورت سه بعدی در دسترس بوده و مورد استفاده قرار گیرد. امکان به روزرسانی این اطلاعات وجود خواهد داشت و پایه‌ای برای پژوهش‌های آتی خواهد بود.


پایان پیام
ارسال نظر