پایگاه خبری خوزنا

کد خبر 56
۳۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۱
اندازه متن

70 تعاونی در حوزه بهداشت و سلامت در خوزستان فعال است

معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: 70 تعاونی در حوزه بهداشت و سلامت در قالب کلینیک، آزمایشگاه و بیمارستان در این استان فعال هستند.

به گزارش خوزنا به نقل از ایرنا؛ عبدالکریم انصاری گفت:بیمارستان مهر اهواز یک تعاونی است که پارسال به عنوان تعاونی برتر در سطح کشور معرفی شد. 

وی در ادامه گفت:بالغ بر 820 تعاونی در سال های 58 تا 60 در خوزستان تشکیل شده اند که همگی غیر فعال شدند و این اداره کل در صدد است این تعاونی ها را دوباره فعال کند.

انصاری افزود: همچنین به منظور شناسایی بخش تعاون به آحاد جامعه، شناسایی ظرفیت تعاون و تقویت صادرات تعاونی ها، به مدت 10 سال است که جشنواره سراسری تعاونی های برتر در استان و کشور برگزار می شود.

وی افزود: از اوایل خرداد جاری تا نیمه تیر امسال فراخوان ثبت نام تعاونی ها برای شرکت در جشنواره تعاونی های برتر است که در 30 تیر داوری شهرستان ها انجام ، و در نیمه مرداد نیز داوری استانی انجام می شود.

معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان بیان کرد: پارسال 11 تعاونی برتر در جشنواره سراسری خوزستان معرفی شد و در جشنواره تعاونی های برتر کشور سه تعاونی این استان برتر معرفی شدند که خوزستان بیشترین میزان تعاونی های برتر را در کشور داشت.

انصاری گفت: امسال نیز مقرر شده 10 تعاونی برتر در خوزستان معرفی و به جشنواره سراسری معرفی شوند.

وی افزود:جشنواره سراسری تعاونی های برتر امسال در 16 شهریور و جشنواره استانی در 18 شهریور برگزار می شود.

معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان اظهار کرد: این جشنواره در پنج محور که شامل مالی و اقتصادی، کارآفرینی و اشتغال، صادرات ارزآوری، توسعه منطقه ای و توانمند سازی و رفاه اجتماعی برگزار می شود.

12 هزار تعاونی در خوزستان به ثبت رسیده که از این تعداد هفت هزار تعاونی غیرفعال هستند.

پایان پیام
ارسال نظر