پایگاه خبری خوزنا

کد خبر 39
۲۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۷
اندازه متن
مدیر توزیع برق دزفول در گفت‌و‌گو با فارس:

گرمای شدید و افزایش بی‌سابقه مصرف برق، نیروگاه سد «دز» را از مدار برق خارج کرد

مدیر توزیع برق دزفول از خروج نیروگاه سد «دز» از مدار به علت فرارسیدن موج شدید گرما و افزایش مصرف برق توسط شهروندان خبر داد.

به گزارش خوزنا به نقل از فارس؛ محسن نمازی با بیان اینکه خروج نیروگاه سد دز باعث بروز مشکلات عدیده‌ای شده است اظهار داشت: این موضوع بخش انتقال و بخش توزیع برق شهرستان دزفول را مختل کرده است.

وی با اشاره به مشکلاتی همچون کم‌آبی، افزایش مصرف برق توسط شهروندان و موج شدید گرما در این چند روز، تصریح کرد: این عوامل باعث شده است تا ایستگاه اصلی برق دزفول برای مدتی از مدار خارج شود که با تلاش شرکت انتقال نیرو این مشکل برطرف شد. 

مدیر توزیع برق دزفول در ادامه اظهار کرد: مناطقی که برق ایستگاه‌های تغذیه‌کننده آنها از نیروگاه دز تامین می‌شد به اجبار بروی ایستگاه‌های دیگر منتقل شده است.

نمازی‌فر ادامه داد: همین امر باعث شد تا بار مصرفی برخی ایستگاه‌های دزفول از جمله دژ پل افزایش یابد و ازدیاد بار ترانس‌های این ایستگاه که بعضا تا 90 درصد نیز رسیده سبب قطعی برق مناطق مختلف شده است.

وی به افزایش 20 درصدی مصرف برق توسط شهروندان دزفولی اشاره کرد و گفت: این افزایش بی‌سابقه در حالی است که نه شهر گسترش یافته و نه با افزایش جمعیت فراوان مواجه شده‌ایم بلکه تنها مصرف بالای برق توسط شهروندان دلیل این افزایش بار مصرفی بوده است.

مدیر توزیع برق دزفول تصریح کرد: به طور کلی دراستان 23 ترانس فوق توزیع پر بار وجود دارد که از این تعداد 13 ترانس در شهرستان دزفول قرار دارد.

نمازی‌فر در ادامه هشدار داد: مصرف برق کنونی دزفول تقریبا برابر با تولید برق نیروگاه سد دز است که این نیروگاه نیز در حال حاضر در حالت تریپ به سر می‌برد.

وی در پایان از شهروندان خواست تا در روزهای گرم پیش رو به منظور جلوگیری از بروز مشکل با رعایت الگوی مصرف صرفه‌جویی بیشتری داشته باشند.


پایان پیام
ارسال نظر