پایگاه خبری خوزنا

کد خبر 32
۲۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۰۵
اندازه متن
رئیس اداره دامپزشکی دشت آزادگان خبر داد

انجام اقدامات قرنطینه‌ای برای صادرات بیش از 6 هزار راس گوسفند از دشت‌آزادگان

رئیس اداره دامپزشکی دشت آزادگان از انجام اقدامات بهداشتی و قرنطینه‌ای دامپزشکی این شهرستان جهت صادرات بیش از 6 هزار رأس گوسفند خبر داد.

به گزارش خوزنا به نقل از فارس؛ ناصر عساکره گفت: در دو ماه نخست سال جاری تعداد 6 هزار و 14 رأس گوسفند نر پرواری به منظور صادرات به کشور کویت، توسط این اداره تحت قرنطینه و اقدامات بهداشتی دامپزشکی قرار گرفتند.

وی اضافه کرد: بعد از انجام همه اقدامات بهداشتی دامپزشکی در طول دوره قرنطینه و تأیید نهایی سلامت دام‌ها، اجازه صادرات این تعداد گوسفند از طریق گمرک شهرستان‌های آبادان و شادگان به مقصد کشور کویت با صدور گواهی بهداشتی قرنطینه‌ای صادر شد.

رئیس اداره دامپزشکی دشت آزادگان تصریح کرد: یکی از مهمترین عوامل تداوم صادرات دام زنده و حفظ بازار هدف، داشتن شرایط لازم بهداشتی و سلامت دام‌هاست و ادارات دامپزشکی در این زمینه نقش اصلی را بر عهده دارند.

*واکسیناسیون بیش از 7 هزار و 500 رأس گاو و گوساله علیه بیماری لمپی اسکین   

 وی گفت: مرحله نخست عملیات واکسیناسیون در جمعیت گاو و گوساله شهرستان به منظور ایمن سازی آنها و پیشگیری از بیماری لمپی اسکین پایان یافت.

عساکره اضافه کرد: این عملیات با استفاده از توان اکیپ‌های مایه کوبی بخش دولتی و مرکز مایه کوبی بخش خصوصی در سطح روستاها و مجتمع های دامپروری شهرستان به اجرا در آمد و طی آن 7 هزار و 692 رأس گاو و گوساله به‌طور رایگان واکسینه شدند.

رئیس اداره دامپزشکی دشت آزادگان در پایان افزود: بیماری لمپی اسکین یک بیماری ویروسی واگیردار و نوپدید در جمعیت گاو و گوساله‌هاست که در صورت بروز، باعث ایجاد ضررهای اقتصادی زیادی در دامپروری‌ها می‌شود.


پایان پیام
ارسال نظر