پایگاه خبری خوزنا

کد خبر 290
۲۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۳۵
اندازه متن

جشنواره قصه‌گویی در اهواز آغاز شد

هجدهمین جشنواره استانی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان با حضور ۲۰ قصه گوی برتر استان در اهواز آغاز شد.

به گزارش خوزنا به نقل از مهر؛ هجدهمین جشنواره استانی قصه‌گویی پیش از ظهر امروز دوشنبه با برگزاری مراسم ویژه‌ای در سالن آمفی‌تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره یک اهواز آغاز شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان استان خوزستان در آیین گشایش این جشنواره استانی گفت: یکی از روش‌ها و شیوه‌های جذاب و مؤثری که قرآن کریم برای القای پیام و رشد و تربیت پیروان خود از آن فراوان بهره جسته است، روش نقل داستان و بیان سرگذشت انبیا و اشخاص و امت‌های پیشین است.

غلامرضا شنبدی افزود: داستان‌های قرآن بهترین و جذاب‌ترین روش در تربیت و هدایت انسان‌ها به شمار می‌روند و در پرتو درس‌های تربیتی و عبرت‌های اخلاقی که در لابه‌لای داستان‌های زیبای قرآن جلوه‌گر شده، هر کس به بهترین وجه، طریق هدایت را بازمی‌یابد.

هجدهمین جشنواره استانی قصه‌گویی در حالی برگزار می‌شود که برترین مربیان قصه گوی کانون و آزاد، پس از رقابت حوزه ایی در ۳۰ شهر استان خوزستان در این مرحله حضور دارند و در ۲۷ مهرماه با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

در این رویداد فرهنگی ۱۷ قصه‌گوی کانونی و سه قصه گوی آزاد با توجه به آزاد بودن موضوع این جشنواره روایتگر داستان‌های خود، با درون‌مایه‌ آموزشی و نقل قصه‌هایی با موضوع همدلی، هم‌زبانی و کار گروهی برای کودکان و نوجوانان خواهند بود.


پایان پیام
ارسال نظر