پایگاه خبری خوزنا

کد خبر 289
۲۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۴
اندازه متن
معاون عمرانی استانداری خوزستان:

اهواز دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی ریزگردها می شود

عمرانی استاندار خوزستان گفت: با توجه به بالا بودن میزان گرد و غبار در خوزستان، دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی ریزگردها در اهواز تشکیل می شود.

به گزارش خوزنا به نقل از مهر؛ احمد سیاحی در جلسه هماهنگی برگزاری کنفرانس ملی گرد و غبار که در سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری خوزستان برگزار شده بود، اظهار کرد: پدیده گرد و غبار پدیده ای است که به شدت مردم خوزستان و سایر استان ها را رنجانده است .با توجه به بالا بودن میزان گرد و غبار در خوزستان، دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی ریزگردها در اهواز تشکیل می شود.

وی افزود: مردم خوزستان باید اثرات ملموس برگزاری کنفرانس را بعدا روی زمین مشاهده کنند. انتظارمان این است که براساس راهکارهای علمی را ابتدا به ساکن در کشور خودمان داشته باشیم.

معاون عمرانی استاندار خوزستان ادامه داد: تأکیدم بر این است که از کشورهای درگیر با کانون گرد و غبار و اساتید دانشگاه های آن کشورها استفاده شود و مانور تبلیغاتی خوبی دهیم تا متوجه شوند معضل ریزگردها معضلی منطقه ای است چون خودشان هم مایل به حضور در کنفرانس ریزگردها هستند.

سیاحی با بیان اینکه باید از ظرفیت های  سازمان های بین المللی به نحو مطلوب استفاده شود، گفت: هماهنگ کننده سازمان ملل می تواند یک بسیج عمومی در حوزه گرد و غبار ایجاد کند، ضمن اینکه سفرای کشورهایی که به نوعی مرتبط با موضوع کنفرانس هستند، چه از طرف وزرات خارجه و چه از طرف معاونت بین الملل محیط زیست دعوت شوند.

وی اضافه کرد: عزم استانی برای حضور پررنگ دستگاه ها داشته باشیم و در کارگاه ها از حضور بخش خصوصی به صورت پررنگ و از تشکل های مردمی که در این زمینه فعالیت می کنند، استفاده شود.

معاون عمرانی استاندار خوزستان عنوان کرد: به عقیده من بر اساس اهدافی که ترسیم شده حتما یک روزشمار دقیق تهیه شود و موضوع مقابله با ریزگردها برعهده یک دستگاه مشخص نیست، به دنبال برگزاری کنفرانس با مشارکت دستگاه ها هستیم ولینک سایت کنفرانس باید در تمام سایت های استانی نمایش داده شود.

سیاحی یادآور شد: در جلسه ای که میان متولیان دستگاه های مرتبط با گرد و غبار در حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، موضوع استفاده از راهکارهای علمی در آن جلسه مطرح شد و تعدادی از بحث ها بود که این کنفرانس در تهران برگزار شود ولی با موضع گیری استاندار مبنی بر اینکه چون کانون گرد و غبار در خوزستان است کنفرانس هم باید در این استان مطرح شود، روبرو شدند.

وی در پایان گفت: در حقیقت خوزستان یک استان صنعتی و اقتصادی مطرح در کشور است و کنفرانس باید در اهواز با محوریت دانشگاه چمران برگزار شود. رئیس سازمان محیط زیست کشور با استدلال های استاندار پیشنهاد برگزاری کنفرانس در خوزستان را پذیرفت.

پایان پیام
ارسال نظر