پایگاه خبری خوزنا

کد خبر 286
۲۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۹
اندازه متن
مدیركل بحران استانداری خوزستان:

تعمیم طرح جامع مقابله با آلودگی آب بندرامام به کل خوزستان

مدیرکل بحران استانداری خوزستان گفت: طرح مدیریت بحران بندرامام با نام طرح جامع مقابله با آلودگی آب تنظیم و مقرر شده تا به عنوان یک سند و الگو به كل استان خوزستان تعمیم داده شود.

به گزارش خوزنا به نقل از مهر؛‌ هاشم بالدی در آیین گشایش نخستین نمایشگاه تخصصی مدیریت بحران، محیط زیست و صنعت پاک در نمایشگاه دائمی بین المللی اهواز اظهار كرد: به دلیل مشكلات، بلایا و بحران ها در اقصی نقاط استان تصمیم گرفتیم تا این نمایشگاه را در استان خوزستان برگزار کنیم.

وی با اشاره به اینکه بحث فرهنگ سازی برای مردم مهم است، گفت: از آوردن اسامی دستگاه هایی كه به دلیل مسائل مختلفی در نمایشگاه شركت نكردند پرهیز می کنم. امیدوارم این نمایشگاه به صورت دوسالانه در اهواز برگزار شود.

مدیركل بحران استانداری خوزستان تصریح کرد: هدف از برگزاری نمایشگاه فرهنگ سازی برای مردم و مستندسازی دستاوردها به منظور در دسترس قرار گرفتن برای مردم و به ویژه اصحاب رسانه است.

بالدی بیان کرد: ارائه برنامه های اجرا شده و در دست اجرای دستگاه های مختلف در زمینه گرد و خاک، خشكسالی و كم آبی نیز یکی دیگر از اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

وی عنوان کرد: بسترسازی مناسب به منظور مشاركت مردم در حفاظت محیط زیست، مقابله با بحران ها، فرهنگ سازی و مشاركت مردم در مدیریت بحران و هماهنگی با آموزش و پرورش برای آشنایی دانش آموزان با مباحث مدیریت بحران، محیط زیست و صنعت پاک نیز از دیگر اهداف برگزاری نمایشگاه است.

مدیركل بحران استانداری خوزستان با اشاره به دعوت از همه استان ها برای مشارکت در نمایشگاه ادامه داد: می توان از معرفی قابلیت شركت های زیست محیطی، ارتقای مدیریت محیط زیست استان از طریق ارائه فرصت ها و معرفی توانمندی های زیست محیطی به عنوان دیگر اهداف برگزاری نمایشگاه نام برد.

بالدی یادآور شد: یكی از مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه ارتقای كارآمدی مدیریت بحران های طبیعی استان با استفاده از ابزارهای نوین است. امسال مشكل نشت نفت را كه در حال تبدیل به فاجعه بود را با استفاده از همین ابزارهای نوین و البته با هماهنگی با سایر اعضای ستاد مدیریت بحران حل كردیم.

وی تأکید کرد: طرح مدیریت بحران بندرامام با نام طرح جامع مقابله با آلودگی آب تنظیم و مقرر شده تا به عنوان یک سند و الگو به كل استان خوزستان تعمیم داده شود.

مدیركل بحران استانداری خوزستان اظهار کرد: صنایع باید در راستای جلوگیری از تخریب محیط زیست گام های اساسی بردارند که البته هر كدام نیازمند یک دستاورد، ابزار، امكانات و راهكار است.

بالدی اضافه کرد: بحث بیمه اماكن یكی از بحث های اساسی و مغفول مانده در فرهنگ سازی جامعه است و امیدواریم كه فرهنگ بیمه كردن اماكن مسكونی در استان نهادینه شود. به عنوان نمونه در حادثه آتش سوزی ۵۵ هزار حلقه لاستیک مسجدسلیمان و بیمه نبودن این لاستیک ها هیچ خسارتی به فرد خسارت دیده پرداخت نشد.

وی عنوان کرد: در بحث مدیریت بحران علاوه بر اینكه آیین نامه، دستورالعمل و قانون داریم، ۱۴ كارگروه مدیریت بحران هم فعال است. همچنین با توجه به اینکه همه مردم باید به بحث مدیریت بحران ورود پیدا كنند، كارگروه تشكل های مردمی یكی از مهمترین كارگروه ها در ستاد مدیریت بحران استان است.

مدیركل بحران استانداری خوزستان در پایان گفت: این نمایشگاه هفت محور داشته و اولین نمایشگاه مدیریت بحران در كشور است.


پایان پیام
ارسال نظر