پایگاه خبری خوزنا

کد خبر 282
۰۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۴۰
اندازه متن
اداره امور مؤسسات کارآموزی آزاد:

شناسایی 10 مؤسسه غیرمجاز خدمات آموزشی در خوزستان

رئیس اداره امور مؤسسات کارآموزی آزاد و مشارکت‌های مردمی خوزستان گفت: طی 6 ماهه نخست امسال ۱۰ مؤسسه غیرمجاز و غیردولتی ارائه دهنده خدمات آموزشی در این استان شناسایی شد.

به گزارش خوزنا به نقل از فارس؛ میترا محمدیان اظهار کرد: در 6 ماهه نخست امسال، 507 بازرسی نظارتی و 239 بازرسی تخصصی از آموزشگاه‌های آزاد سطح استان انجام شد که در این بازدید‌ها 10 مؤسسه غیرمجاز ارائه دهنده خدمات آموزشی که همه غیردولتی بودند، شناسایی و پس از طی مراحل قانونی، شش موسسه متوقف و چهار موسسه دیگر نیز در حال پیگیری است. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آموزش چهار میلیون و 599 هزار و 258 نفرساعت در آموزشگاه‌های بخش خصوصی استان خوزستان اظهار کرد: از میزان کل این آموزش‌ها، سه میلیون و 578 هزار و 906 نفر ساعت بای زنان و یک ملیون و 20هزار و 352 نفرساعت برای مردان بوده است. 

به گفته وی آموزش‌های ارائه شده در شاخه‌های خدمات، صنعت، کشاورزی و فرهنگ و هنر طبق آخرین استانداردهای بین المللی و با امکانات به‌روز شده به کارآموزان ارائه شده است. 

رئیس اداره امور مؤسسات کارآموزی آزاد و مشارکت‌های مردمی خوزستان  تصریح کرد: کارآموزان آموزشگاه‌های بخش خصوصی در 26 رشته آموزشی از جمله صنایع پوشاک، مراقب زیبایی، فناوری اطلاعات، مکانیک، برق، عمران، خدمات تغذیه‌ای و غیره و بالغ بر 149 حرفه آموزشی موفق به گذراندن دوره‌های لازم شدند. 

وی تعداد دوره‌های ثبت شده در پورتال جامع این موسسه را 3 هزار و 78 دوره عنوان کرد و گفت: 61 مدیر در دوره مدیریت آموزشگاه و دوره‌های مرتبط با آن از جمله مدیر آموزشگاه بخش خصوصی و یا رایانه کار آی سی دی ال درجه دو، موفق به گذراندن سه هزار و 782نفر ساعت آموزش در آموزشگاه‌های سراسر استان شدند. 

وی با اشاره به اینکه مربیان نیز دوره‌های آموزشی خود را در دو بخش عمومی و تخصصی گذراندند، افزود: دوره عمومی آنان با 7 هزار و 20ساعت و دوره تخصصی نیز با 4 هزار و 370ساعت به اتمام رسیده است. 

به گفته وی 233 مربی دوره عمومی خود را در زمینه روش نوین تدریس و 92 مربی نیز به تناسب، رشته‌های تخصصی و حرفه‌ای خود را گذراندند. 

رئیس اداره امور مؤسسات کارآموزی آزاد و مشارکت‌های مردمی خوزستان با اشاره به برگزاری 17 جلسه هم اندیشی آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد در شش ماهه نخست امسال اظهار کرد: این جلسات در زمینه آگاه سازی آموزشگاه‌های آزاد از ضوابط و دستورالعمل‌ها و طرح مشکلات مسئولان آموزشگاه‌ها بسیار مؤثر بوده است. 

پایان پیام
ارسال نظر