پایگاه خبری خوزنا

کد خبر 264
۰۹ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۴۵
اندازه متن
مدیرکل بازرسی استانداری:

بسیاری از مشکلات دستگاه‌های دولتی خوزستان ریشه حقوقی دارند

مدیرکل بازرسی استانداری خوزستان گفت: بسیاری از مشکلاتی که هم‌اکنون دستگاه‌های دولتی استان با آن مواجه هستند، ریشه حقوقی دارد.

به گزارش خوزنا به نقل از مهر؛ سید کریم سید نور در جلسه شورای هماهنگی حقوقی دستگاه‌های اجرایی خوزستان كه با حضور الهام امین زاده معاون حقوقی رئیس‌جمهور برگزار شد، اظهار كرد: با توجه به بررسی‌هایی که در استان به عمل‌آمده یکی از مهم‌ترین مشکلات بین دستگاه‌های اجرایی استان و اختلافات آنها حقوقی است به همین دلیل جلسه حاضر را تدارک دیدیم.

وی افزود: بسیاری از مشکلات مطروحه در دستگاه‌های دولتی، ریشه حقوقی دارند و علت بیشتر اختلافات نیز عدم بهره‌گیری از واحدهای حقوقی است. در جلسه همایش دفاتر حقوقی هم گفتم که مدیران باید به کارشناسان حقوقی برای انجام امور حقوقی به نحو احسن میدان بدهند.

سید نور عنوان کرد: اصرار مدیران به انجام همه کارها، یکی از معضلات بوده در صورتی که دفاتر حقوقی می‌توانند خیلی راحت‌تر از بقیه، کار را انجام دهند. مدیران حقوقی باید بهترین استفاده را با کمترین خسارت به بدنه اجرایی دستگاه برسانند.

مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری خوزستان گفت: به استناد آئین‌نامه‌های موجود، هرگونه طرح دعوی برعلیه دستگاه‌های اجرایی را در مراجع قضایی منع کرده و باید آن را در شورای حل و اختلاف استان مطرح کنند.

سید نور عنوان کرد: اجرای طرح تخصیص بودجه استانی مصوب سال ۸۰ و قانون تخلف از بخشنامه‌های اداری و نظارت استانداری بر عملکرد مدیران نیز جزو دیگر کارهایی است که در ادارات باید انجام شود.

وی در خصوص وظایف دستگاه متبوعش نیز گفت: جمع‌آوری و اولویت‌بندی مشکلات حقوقی استان و انعکاس آن به مرکز نهاد ریاست جمهوری، برنامه‌ریزی و تشکیل کلاس‌های آموزشی برای دفاتر حقوقی، رسیدگی به پرونده‌های رفع اختلاف بین دستگاه‌های اجرایی و پاسخ به استعلامات حقوقی ادارات از جمله وظایف این دستگاه به شمار می‌رود.


پایان پیام
ارسال نظر