پایگاه خبری خوزنا

کد خبر 255
۰۹ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۲۸
اندازه متن
نماینده اهواز در مجلس:

هواپیمای مفقودشده نفت از دانمارک سر درآورد

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، این بار از خرید هواپیمای مفقودشده شرکت هواپیمایی توسط شرکتی در کشور دانمارک خبر داد.

به گزارش خوزنا به نقل از مهر؛‌ سید شکر موسوی عنوان کرد: هواپیماهای فروخته‌شده متعلق به شرکت هواپیمایی نفت بوده که طی معامله‌ای نامعلوم و بدون در نظر گرفتن ضوابط امنیتی، به کشور دانمارک فروخته شد.

وی افزود: به‌رغم اینکه این هواپیما برای مناطق نفتی استان نیازی مبرم محسوب می‌شد، مدیران این شرکت هواپیمایی ادعای ناکارآمدی این وسیله را مطرح کردند.

رئیس کمیته نفت، گاز و پتروشیمی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مبلغ فروش این هواپیما، چهار میلیارد تومان بوده است، عنوان کرد: این هواپیما بدون هیچ‌گونه نقص فنی و با قطعاتی سالم فروخته شد. گزارش این پرونده به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی و سازمان بازرسی کشور نیز ارسال‌شده و هم‌اکنون نیز در مراجع زی ربط در دست بررسی است.

 بر اساس صحبت‌های مسئولان مربوطه، هواپیمای مفقودشده در ابتدا به شرکتی در جزیره کیش فروخته شد که این ادعا از سوی مسئولان رد و سپس طی صحبت‌های شکر خدا موسوی نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی گزینه فروش هواپیما به کویت مطرح شد.


پایان پیام
ارسال نظر