پایگاه خبری خوزنا

کد خبر 249
۰۳ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۲۰
اندازه متن
کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی:

موانع دست‌وپا گیر صادرات در خوزستان برداشته شود

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی اهواز گفت: از مسئولان انتظار داریم، موانع دست‌وپا گیر که مانع شکوفایی صادرات در خوزستان می‌شود را از سر راه بردارند.

به گزارش خوزنا؛‌ سید سلطان حسینی امین اظهار کرد: اتاق بازرگانی اهواز در دوره هشتم نگاه ویژه به تشکل‌های بخش خصوصی دارد و در آینده نیز به صورت اختصاصی به بررسی و رفع مشکلات دیگر بخش‌های صادرات و واردات رسیدگی می‌کنیم.

حسینی امین افزود: صادرات دام زنده در صورت تسهیل و انعطاف در قوانین و مقررات آن اشتغال پایدار آن در دورترین روستاها لمس خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه رقابت فشرده‌ای بین استان‌ها در امر صادرات دام زنده وجود دارد، تصریح کرد: خوزستان مزیت‌های زیادی نسبت به استان‌های فعال در امر مراودات تجاری به ویژه صادرات دارد. وجود بنادر متعدد، مرزهای رسمی، فرودگاه‌ها و... از جمله داشته‌های خوب این استان است که باید به نحوه احسن از این داشته‌ها استفاده کرد.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی اهواز با تأکید بر اینکه غفلت از مشکلات و سختگیری در اجرای قانون تجارت، تجار خوزستانی را از چرخه رقابت و حضور بازارهای خارجی کنار خواهد زد، افزود: خوشبختانه استاندار خوزستان و هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی اهواز و دیگر مسئولان نسبت به توسعه صادرات تأکید ویژه دارند ولی اعتقاد و درخواست داریم باید توجه و تسهیلات بیشتری به فعالان اقتصادی استان داده شود و مشکلات و قوانین دست‌وپا گیر نیز در این استان مرتفع و از ارجاع به مرکز خودداری شود.

وی تأکید کرد: اتاق بازرگانی اهواز با ۸۳ سال قدمت از چند ماه قبل کارهای خوبی را با استفاده از نظرات کارشناسان و همکاری خوب مسئولان شروع کرده که امیدواریم با همراهی سایر دلسوزان شاهد رشد، بالندگی و توسعه استان خوزستان باشیم.


پایان پیام
ارسال نظر