پایگاه خبری خوزنا

کد خبر 222
۱۸ امرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۴
اندازه متن

کیفیت پایین گیرنده های دیجیتال در دزفول/مسئولان اعتمادسازی کنند

مشکلات متعدد از جمله قطعی های مکرر و کیفیت پایین گیرنده های دیجیتال در دزفول سبب گلایه شهروندان این شهر شده است.

به گزارش خوزنا به نقل از مهر؛ زمانی که افزایش شبکه های ماهواره ای با برنامه ها و تبلیغات رنگارنگ سبب هجوم مردم از هر قشر و فرهنگی به خرید این وسیله شد، هیچکس فکرش را هم نمی کرد روزی با واقعیت «جنگ نرم» آن هم به وسیله این دستگاه کوچک روبه رو شویم.

ایجاد شبکه های فارسی زبان و افزایش روزانه تعداد آنها برای پخش سریال هایی چند صد قسمتی صرفا با مضامین غیر اخلاقی با هدف نفوذ در بین خانواده های ایرانی به یکباره چنان فضای فرهنگی جامعه را تحت تأثیر قرار داد که حال همه بی هیچ تردیدی منشأ اصلی بحران های اخلاقی، افزایش آمار طلاق، خیانت و غرب زدگی جوانان را همین ماهواره می دانند. بحرانی که اگر بخواهیم به ریشه آن بنگریم شاید عدم فرهنگ سازی اصولی و مستمر از سوی متولیان فرهنگی مهمترین دلیل وقوع آن باشد.

در این هیاهوها به یکباره رسانه ملی در کنار پخش مستند و برنامه هایی برای نشان دادن تاثیرات منفی استفاده از ماهواره در جامعه، در یک رونمایی «گیرنده های دیجیتال» را به عنوان مهمترین گام متولیان برای جایگزینی ماهواره معرفی کرد. گیرنده ای که با نصب آن افراد می توانستند از شبکه های متعدد با کیفیت بالا بهره مند شوند. شهرستان دزفول نیز جزو شهرهایی بود که در سال ۹۲ به صورت رسمی از گیرنده های دیجیتال بهره مند شد اما گویا سهم دزفول از این وسیله تنها در حد برخورداری از آن در منازل بود چرا که این روزها مشکلات متعددی از جمله قطعی های مکرر و عدم آنتن دهی کانال ها، اکثر شهروندان دزفولی را که به این گیرنده های دیجیتال دلبسته کرده بود، حسابی دلزده کرده است.

شعارهای بی نتیجه مسئولان

یکی از شهروندان دزفولی اظهار کرد: توقع داشتیم مسئولان فرهنگی شهرستان پس از آن همه تبلیغات و در بوق و کرنا کردن در خصوص مزیت های این گیرنده های دیجیتال حداقل در خصوص کیفیت آنها نیز تا این حد تلاش می کردند.

سعید مهرنژاد افزود: من و بسیاری دیگر از شهروندان اعتماد کردیم و برای خرید این گیرنده ها هزینه صرف کردیم اما در یک سال اخیر جز قطعی شبکه و کلافه شدن چیزی عایدمان نشده است.

وی با اشاره به نصب بنرهاي فرهنگی متعدد در سطح شهر در راستای عدم استفاده از ماهواره از سوی مسئولان فرهنگی، تصریح کرد: به گمانم اگر هزینه هایی که صرف این تبلیغات می کنند را برای افزایش کیفیت گیرنده های دیجیتال شهرستان هزینه می کردند اکنون اين مشکلات وجود نداشت.

دیگر شهروند دزفولی نیز در این خصوص گفت: جای سوال دارد که چرا گیرنده های دیجیتال فقط در دزفول باید این همه مشکل داشته باشند در حالی که مردم سایر شهرها بی هیچ مشکلی از این وسیله استفاده می کنند.

علی دهنوی عنوان کرد: وقتی در تمام این مدت کاری برای رفع این مشکل صورت نگرفته پس طبیعی است که مردم مجددا به سمت ماهواره گرایش پیدا می کنند.

وی خاطرنشان کرد: دزفول شهری مذهبی است، مسئولان فرهنگی نیز باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشند و تمام همت خود را صرف رفع این مشکل کنند تا اندکی از مشکلاتی را که عامل اصلی آنها ماهواره است با رفع نواقص گیرنده های دیجیتال شهرستان و ایجاد انگیزه در بین مردم برای استفاده از این وسيله، برطرف کنند.

ماهواره

گیرنده های دیجیتال دزفول تحت پوشش شوشتر هستند

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول، اظهار کرد: به دلیل عدم وجود امکانات لازم در حال حاضر گیرنده های دیجیتال موجود در شهرستان دزفول  از شوشتر تغذیه می شوند که همین امر موجب بروز مشکلات شده است.

عبدالامير محتشمی راد به برگزاری جلسه با مدیرکل صدا و سیمای استان مبنی بر رفع این مشکل اشاره کرد و گفت: در این جلسه مقرر شد تا ما در دزفول اعتباری بالغ بر سه میلیارد ریال تامین کنیم و صدا و سیمای استان نیز سایر هزینه ها را برای رفع مشکل گیرنده های دیجیتال در دزفول تقبل کند.

وی با بیان اینکه با جدیت در حال تامین اعتبار هستیم، تصریح کرد: در این راستا جلساتی را نیز با شورای شهر برگزار کرده ایم تا خیلی زود اعتبار مذکور را به دست آوریم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول اضافه کرد: پیش بینی می شود ظرف دو ماه آینده بتوانیم اعتبار را تامین کنیم که البته صدا و سیما نیز باید به تعهدات خود عمل کند.

محتشمی راد تحت پوشش گیرنده های دیجیتال قرار دادن تمام شهرستان را امری مهم اما هزینه بر عنوان کرد و گفت: بنابراین تمام دستگاه های متولی شهرستان باید در این امر با ما همکاری لازم را داشته باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه شبکه هاي ماهواره ای از هیچگونه سلامت اخلاقی برخوردار نیستند، عنوان کرد: خانواده های ایرانی به ویژه دزفول که شهر دارالمومنين است در معرض تهدید قرار دارند که همین امر لزوم توجه ما را براي رفع هر چه زودتر مشکلات گیرنده های دیجیتال شهرستان بیشتر کرده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول در پایان به سیاست های تشویقی سپاه دزفول در راستای استفاده بیشتر مردم از گیرنده های دیجیتال اشاره و بیان کرد: هر شهروندی که دو دستگاه ماهواره به ما تحویل دهد از یک گیرنده دیجیتال بهره مند می شود و اگر یک دستگاه ماهواره به همراه مبلغ ۳۰۰ هزار ریال به ما بدهد به وی نیز یک دستگاه دیجیتال داده می شود.

گزارش: رویا رجبی


پایان پیام
ارسال نظر