پایگاه خبری خوزنا

کد خبر 216
۰۶ امرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۲
اندازه متن
مدیرکل ارشاد:

ارسال 80 اثر به نخستین جشنواره استانی شعر طنز «خوزخند» خوزستان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از ارسال 80 اثر از 40 شاعر طنزپرداز با گویش‌های مختلف به نخستین جشنواره استانی شعر طنز «خوزخند» این استان خبر داد.

به گزارش خوزنا به نقل از فارس؛‌ همایون قنواتی در حاشیه نخستین جشنواره استانی شعر طنز «خوزخند»، اظهار کرد: این نخستین جشنواره‌ای است که در حوزه شعر طنز اتفاق افتاده و امیدواریم بتواند فضای خوبی را برای ادبیات استان خوزستان که کمترین فضا را در این حوزه تجربه کرده به‌وجود آورد و سالیان سال استمرار یابد.

وی با بیان اینکه اینگونه حرکت‌ها تاثیر خوبی در ادبیات دارد، افزود: در این جشنواره‌ها نقد رفتارها و کردارهای مردم و مسئولان با زبان ادیبانه‌ای بازگو و شاید نکاتی که در هر جامعه‌ای باید به آن پرداخته شود با زبان ادبیات و ظرافت بیان می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، حضور در جمع شاعران طنزپرداز را بسیار لذت‌بخش دانست و اضافه کرد: در این جشنواره 80 اثر از 40 شاعر طنزپرداز استان با گویش‌های مختلف به این جشنواره ارسال شد که 17 اثر به بخش نهایی راه پیدا کرد و صادق اکبری‌نژاد، بهمن الماسی‌فر و صادق مرادی به عنوان نفرات برگزیده اول تا سوم نخستین جشنواره استانی شعر طنز خوزخند شناخته شدند.

قنواتی در پایان بیان کرد: در این جشنواره 17 شاعر با گویش‌های مختلف عربی، فارسی، شوشتری، دزفولی و لری به شعرخوانی پرداختند و از حبیب‌الله بهرامی، عبدالرضا میرقائد، مهران ظهراب‌نژاد، سیدجمال در دارپور، محمدرضا نوریزاده، آرزو ولی‌پور، غلامعلی ظاهری، اردشیر زاهدی، محمد شیرازی‌قاسمپور، آقای سلحشور، زهرا بسی‌خواسته، کریم مشعلی و علی فرهادی به عنوان شاعران طنزپرداز قدردانی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، این جشنواره با حضور مسئولان استانی و شاعران طنزپرداز استان با معرفی برگزیده‌ها به کار خود پایان داد.


پایان پیام
ارسال نظر