پایگاه خبری خوزنا

کد خبر 214
۰۶ امرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۹
اندازه متن
فرماندار ویژه خرمشهر

تکمیل پروژه‌های حوزه حمل‌ونقل خرمشهر تا پایان سال 95

فرماندار ویژه خرمشهر از تکمیل پروژه‌های حوزه حمل‌ونقل این شهرستان تا پایان سال 95 خبر داد.

به گزارش خوزا به نقل از فارس؛ ولی‌الله حیاتی از ایجاد تحولی عظیم در حوزه حمل و نقل اعم از حمل مسافر و ترانزیت کالا تا پایان سال 95 خبر داد و اظهار کرد: اتصال راه آهن بندرامام به شادگان و خط شادگان به خرمشهر و در نهایت اتصال راه آهن خرمشهر به راه‌های بین‌المللی یکی از مهمترین اقداماتی است که در حوزه حمل و نقل ریلی خرمشهر انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: این پروژه‌ها ممکن است تا پایان سال 94 هم اجرایی و به تکمیل برسند اما با در نظر گرفتن پیش‌بینی‌ها، سال 95 را مطرح می‌کنیم.

فرماندار ویژه خرمشهر، همچنین به اتصال راه آهن خرمشهر به بصره اشاره کرد و گفت: کارهای اجرایی این اتصال در عراق در حال انجام است و با تحقق این امر، امکان فراهم می‌شود که کالا و مسافر از خرمشهر به عمق عراق منتقل شوند.

معاون استاندار خوزستان در ادامه، احداث پایانه مرزی شلمچه را نیز یادآور شد و گفت: ساخت پایانه شلمچه با 8 هزار مترمربع با توان حمل و نقل 20 تا 30 هزار نفر در روز در حال انجام است.

حیاتی، بهسازی راه‌های مواصلاتی را دیگر اقدام در راستای کمک به حوزه حمل و نقل دانست و عنوان کرد: پروژه بهسازی جاده امام صادق(ع) خرمشهر آغاز شده و دو بانده کردن جاده اهواز ـ خرمشهر نیز در دستور کار دولت قرار دارد.

وی با تاکید بر عزم ملی برای آبادانی خرمشهر به ورود کلانشهرها در راستای سازندگی این شهر خبر داد و گفت: چهار ورودی شهر، 30 بوستان، 15 میدان و خیابان‌های اصلی و فرعی با عزمی ملی تا پایان سال 94 بهسازی خواهند شد.

فرماندار ویژه خرمشهر تصریح کرد: بهسازی بلوار بایندر را شهرداری تبریز تقبل کرده، شهرداری کرج کار بهسازی ورودی اهواز به خرمشهر از پلیس راه تا میدان مقاومت را انجام خواهد داد، بنیاد مستضعفین اعتباری بیش از 4 میلیارد تومان را برای بهسازی میدان‌های خرمشهر اختصاص داده و وزیر کشور نیز اعتباری معادل 5 میلیارد تومان برای آسفالت معابر و خیابان‌های حاشیه شهر در نظر گرفته است.

حیاتی، پیشرفت در حوزه بهداشت را دیگر اقدامات در راستای توسعه خرمشهر دانست و به برشماری برخی اقدامات مصوب شده در حوزه بهداشت پرداخت و در ادامه عنوان کرد: بیمارستان 220 تختخوابی سوم خرداد خرمشهر در دست اقدام است و مناقصه اورژانس یک‌هزار مترمربعی نیز انجام شده و تا سال 95 به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی همچنین خبر از بهسازی زمین‌های کشاورزی خرمشهر و مینوشهر را داد و اظهار کرد: 10 هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی خرمشهر و 2 هزار هکتار از زمین‌های مینوشهر بهسازی خواهند شد.

معاون استاندار خوزستان در پایان، از برگزاری جلسه کمیته برنامه‌ریزی و عمران شهری خرمشهر در هفته آینده خبر داد و گفت: از مسئولان دستگاه‌های مختلف خرمشهر خواسته شد تا پروژه‌های عمرانی با پیشرفت بیش از 70 درصد را اطلاع داده تا نسبت به تامین اعتبار این پروژه‌ها اقدام شود.


پایان پیام
ارسال نظر