پایگاه خبری خوزنا

کد خبر 195
۲۲ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۲۱
اندازه متن
نماینده مردم شوشتر در مجلس:

شوراهای کارگری به دنبال اصلاح وضع کارگران خوزستان باشند

نماینده مردم شوشتر در مجلس گفت: شوراهای کارگری و انجمن‌های مردم‌نهاد باید به دنبال اصلاح وضع کارگران در این استان باشند.

به گزارش خوزنا به نقل از مهر؛‌ حجت‌الاسلام محمد سادات ابراهیمی در خصوص حادثه آتش‌سوزی در پتروشیمی مارون و مرگ یک کارگر در این حادثه اظهار کرد: رعایت مسائل امنیتی کارکنان جزو وظایف ابتدایی و اولیه هر شرکتی بوده و در کنار آن هم یکی از حقوق اولیه کارگران تأمین شرایط مناسب و ایمنی برای فعالیت است.

وی افزود: متأسفانه برخی کارفرمایان فقط به تولید فکر کرده و به مسائل کارگر کمتر توجه می‌کنند. البته در خصوص علت فوت شهرام محمدی اطلاعات دقیقی ندارم.

نماینده مردم شوشتر در مجلس تصریح کرد: لازم است  همه مسئولان از شهرام محمدی تقدیر و تشکر کنند. در کنار این تقدیر باید علت و عوامل به وجود آورنده این حادثه کارشناسی شود. در ابتدا باید بررسی کامل علت حادثه انجام شده و بعد اگر احیانا قصور و کوتاهی انجام شده آن وقت اظهارنظر شود.

سادات ابراهیمی بیان کرد: شوراهای کارگری و انجمن‌های مردم‌نهاد باید روی موضع خود نسبت به شرایط بهتر کار، رعایت ایمنی حین کار و تأمین امنیت کارگران پافشاری کنند.

وی عنوان کرد: نمایندگان مجلس هم باید اگر جایی خلاء قانونی برای حمایت از کارگران وجود دارد را در مجلس پیگیری کرده و نسبت به اصلاح آن اقدامات لازم را انجام دهند.

نماینده مردم شوشتر در مجلس یادآور شد: متأسفانه برخی کارفرماها در رتبه دوم به کارگر فکر کرده و اولویت اولشان تولید است در صورتی که اگر اول به مسائل کارگر اهمیت دهند قطعا تولید خوبی هم خواهند داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، در حادثه آتش‌سوزی که نهم تیرماه در واحد HD پتروشیمی مارون رخ داد «شهرام محمدی» از کارکنان حراست این شرکت دچار ۵۰ درصد سوختگی و برای ادامه درمان به بیمارستان چمران تهران انتقال داده شد. «شهرام محمدی» ظهر روز جمعه پس از ۱۰ روز تحمل درد و رنج ناشی از سوختگی در این حادثه، جان به جان‌آفرین تسلیم کرد.


پایان پیام
ارسال نظر