پایگاه خبری خوزنا

کد خبر 17
۲۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۶
اندازه متن
حبیب‌الله اخلاقی:

به دنبال سهمیه المپیک هستم

کشتی‌گیر المپیکی خوزستان، امسال را با توجه به این‌که سال ماقبل المپیک است، سال سختی دانست و گفت: می‌خواهم در مسابقات جهانی پیش رو خوشرنگ‌ترین مدال و همچنین سهمیه المپیک را به دست آورم.

حبیب‌الله اخلاقی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان درباره قهرمانی‌اش در انتخابی تیم‌ملی کشتی فرنگی، اظهار كرد: مسابقات سخت بود، چرا كه تمام رقبا به هم نزدیك بودند و رقابت‌ها از حساسیت برخوردار بود و این گونه نبود كه كشتی راحتی برگزار شود.

وی افزود: تمام كشتی‌گیران نسبت به هم شناخت داشتند و نخبه‌های این رشته حاضر بودند و واقعا سطح مسابقات بالا بود. رقابت‌ها به صورت دوره‌ای انجام شد و من در دور اول شكست خوردم ولی شانس مجدد باعث شد بتوانم بالا بیایم و در نهایت هم قهرمان وزن 85 كیلوگرم شوم.

این ملی‌پوش با تجربه خوزستانی بیان كرد: در وزن 85 كیلوگرم همه كشتی‌گیران به هم نزدیك بودند و من در دور اول به مجتبی كریم‌فر، دیگر نماینده خوزستان باختم و البته شكست كریم‌فر در مرحله بعد مقابل نوری باعث شد من شانس مجدد پیدا كنم. در نهایت هم من و نوری با یكدیگر فینالیست شدیم و در پایان كار هم من به پیروزی و قهرمانی رسیدم.

وی درباره ضربه‌های سری که در جریان مسابقات به صورت حریفان می‌زد، گفت: من هم در همین مسابقات زیاد آسیب دیدم. كشتی من حالت تهاجمی و رو به جلو دارد و با توجه به این كه طی حملات، خیلی جابه‌جا می‌شدیم این موضوع باعث می‌شد، سرهای‌مان به یكدیگر برخورد كند. همان طور كه صورت حریفانم آسیب دید، صورت من هم آسیب دید. به هر حال این موارد در كشتی پیش می‌آید.

اخلاقی در ادامه عنوان كرد: طی یكی دو سال اخیر بسیار تلاش شده است تا تمام بازیكنان از جمله ملی‌پوشان در انتخابی تیم‌ملی شركت كنند. هیجان و حساسیت مسابقات هم با توجه به این كه تمام قهرمانان شركت داشتند و همگی برای پوشیدن دوبنده تیم‌ملی تلاش می‌كردند، بالا بود. تماشاگران مشهدی نیز با هیجان خاصی در سالن مسابقه حضور داشتند و قهرمانان را تشویق می‌كردند.

وی درباره حذف برخی از ملی‌پوشان سرشناس در این مسابقات، گفت: ملی‌پوشانی از جمله رامین طاهری با توجه به این كه در كوران مسابقات بودند و در پیکارهای جام جهانی، آسیایی و جام تختی شركت داشتند، فشار خاصی روی بدن‌شان بود و در این مسابقات نتوانستند نتیجه لازم را به دست آورند و یكسری جوانان خوب هم آمدند و توانستند برخی قهرمانان را شكست دهند.

این فرنگی‌كار خوزستانی درباره اتفاقات و حواشی جالب توجه این مسابقات، از جمله به روی تشك نیامدن حمید سوریان و اعتراض‌های شدید امید نوروزی و ترك تشك مسابقه، عنوان كرد: سوریان و نوروزی جزو كشتی‌گیران با افتخار كشور هستند و كشتی‌های آن ها در المپیك همیشه در ذهن مردم می‌ماند و علت این كه چرا نتوانستند كشتی بگیرند را نمی‌دانم و علت را باید از خودشان جویا شد.

وی درباره قضاوت داوران در این رقابت ها، خاطرنشان‌كرد: قضاوت‌ها خوب بود و مسابقات به خوبی برگزار شد. در این مسابقات از دو سه داور خارجی سطح بالا هم استفاده شد كه داوری‌شان خوب بود.

اخلاقی در ادامه با بیان این كه هدفم از حضور در مسابقات جهانی آمریكا كسب بهترین نتیجه است، گفت: امسال سال سختی است، چرا كه سال ماقبل المپیك است و تمام مدعیان می‌آیند تا هم بتوانند مدال و هم سهمیه المپیك را كسب كنند. من هم می‌خواهم خوشرنگ‌ترین مدال و همچنین سهمیه المپیک را به دست آورم.

وی در پایان در پاسخ به این سوال كه برای انتخاب اعضای تیم‌ملی جهت حضور در مسابقات جهانی 2015، فقط مسابقات انتخابی ملاك است یا نظر كمیته فنی هم مدنظر قرار خواهد گرفت؟ عنوان كرد: یکی از ملاک های ملی‌پوش‌شدن، انتخابی تیم‌ملی است ولی تا مسابقات جهانی دو سه ماه دیگر باقی مانده است و هر کشتی‌گیری که آمادگی لازم را داشته باشد، موفق به پوشیدن دوبنده تیم‌ملی می‌شود. به هر حال در زمان باقی مانده، ممكن است اتفاقات بسیاری رخ دهد و تغییراتی در تركیب تیم‌ملی به وجود آید. تركیب اصلی تیم‌ملی 15 روز پایانی مشخص خواهد شد.


پایان پیام
ارسال نظر