پایگاه خبری خوزنا

کد خبر 114
۰۸ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۷
اندازه متن
بانوی ملی‌پوش خوزستانی:

دو و میدانی‌کاران معلول در شرایط نامساعدی تمرین می‌کنند

دارنده نشان نقره مسابقات پارآسیایی اینچئون كره جنوبی در دو ماده پرتاب دیسک و نیزه، با اشاره به شرایط نامناسب تمرینی ورزشکاران این رشته، خواستار توجه ویژه به ورزشکاران معلول شد.

به گزارش خوزنا به نقل از ایسنا؛ هاشمیه متقیان گفت: خردادماه در مسابقات انتخابی تیم‌ملی توانستم ورودی مسابقات جهانی را به دست آورم. رقابت‌های جهانی قطر هم اوایل آبان ماه برگزار می​شود و ما پیش از این مسابقات نیز لیگ باشگاه‌های كشور را پیش رو داریم كه من هم در این رقابت​ها شركت خواهم کرد.

وی بیان كرد: در مسابقات جهانی قطر، رشته تخصصی من پرتاب دیسك است ولی می​خواهم در پرتاب نیزه هم شركت كنم. در مسابقات لیگ باشگاه‌های كشور نیز فقط در پرتاب نیزه شركت می​كنم، چرا كه می​خواهم خودم را در این ماده برای مسابقات جهانی قطر محك بزنم.

این ملی​پوش خوزستانی گفت: مسابقات جهانی قطر، كسب سهمیه پارالمپیك برزیل است و مسابقات حساسی می​باشد. من به كسب این سهمیه بسیار امیدوار هستم. به 90 درصد از آمادگی برای شرکت در رقابت​های جهانی رسیده‌ام و ان​شاءالله تا آغاز مسابقات، بتوانم آمادگی​ام را به صد درصد برسانم. من در مسابقات جهانی قطر باید بتوانم ركوردم را ارتقا دهم.

وی افزود: با توجه به ركوردی كه اخیرا در مسابقات كشوری در ماده پرتاب دیسك به ثبت رسانده‌ام، در جهان در این ماده نفر دوم هستم. من حریفی از آلمان را پیش رو دارم كه ركورد او در این ماده، 25 متر است و ركورد من 22 متر است و می​طلبد برای پشت سر گذاشتن این حریفم، تمرینات شدیدتری داشته باشم. در گذشته هفته‌ای شش جلسه تمرین می​كردم ولی اكنون تمریناتم را به هفته‌ای هشت جلسه افزایش داده‌ام.

متقیان درباره شرایط زمین چمن جانبازان و معلولان اهواز و امكانات سخت​افزاری موجود برای تمرین، خاطرنشان‌كرد: رییس هیات پیگیر شرایط ما هست و ان​شاءالله كه بیشتر پیگیر باشند و شرایط محیطی تمرینی ما را تغییر دهند. ما در این زمین تمرینی، رختكن نداریم و با توجه به وضعیت خاصی كه داریم، می​طلبد شرایط ویژه​ای برای‌مان در نظر بگیرند.

وی بیان كرد: وسایل تمرینی ما، مانند دیسك و نیزه فرسوده شده​اند؛ به طور مثال اگر دیسك استاندارد یك كیلوگرم است، دیسكی كه ما با آن تمرین می​كنیم، بر اثر ساییده شدن وزنش کم‌تر شده و به دیسکی غیر استاندارد تبدیل شده است و نیزه​ها نیز چنین وضعیتی دارند. در هر صورت شرایط سخت​افزاری و امكاناتی ما خیلی مساعد نیست.

این بانوی پرتابگر خوزستانی درباره مربیانی که با آن‌ها تمرین می‌کنند، گفت: مربیان خوب و با تجربه​ای داریم كه توانسته​اند در افزایش سطح كیفی ما تاثیرگذار باشند.


پایان پیام
ارسال نظر